Mange forbinder krabbe med sommermat, men krabbe er faktisk på sitt aller beste på høsten! 😃
Her har jeg laget en kjempegod, kremet pastarett der jeg har brukt kjøtt fra krabbeskjell i sausen. Fylte krabbeskjell fås jo kjøpt ferdig renset, som gjør at denne pastaretten er veldig enkel å lage. De øvrige ingrediensene i sausen er hvitløk, sjalottløk, smør, fløte og parmesan - som fremhever den nydelige smaken av krabbekjøttet. Dill og en liten skvis sitron løfter det hele!
Og nei - jeg bryr meg ikke om de som sier at pasta med sjømat aldri skal kombineres med parmesan. I denne krabbepastaen mener jeg at dette passer veldig godt sammen! 😉
Jeg bruker her pastatypen linguine, som er tynne, flate båndspagetti, men det går like fint å bruke andre varianter pasta (for eksempel fettuccine eller tagliatelle som er bredere båndpasta eller vanlig spagetti).
Previous Slide
Next Slide
FacebookTwitterGoogle PlusLinkedinLinkedinEmail
Add this ID to the plugin's Hide Photos setting: